Zapomniane skocznie - Bouyou Dai

by - 3:41 PM

 

Zapraszamy na nowy post z serii "Zapomniane skocznie". Dalej pozostajemy w Japonii, aby przybliżyć Wam parę informacji o jednej z jej zapomnianych skoczni. Zapraszamy!

Skocznia Bouyou Dai znajdowała się w małym miasteczku Obira na północnej części wyspy Hokkaido. Ta niewielka miejscowość jest bardzo dobrze znana Japończykom z wyśmienitych stoków narciarskich. Obiekt został wybudowany w 1974 roku i znajdował się niedaleko ośrodka narciarskiego o tej samej nazwie. Skocznia była położona w niezwykle malowniczym miejscu - z belki startowej można było dostrzec Morze Japońskie. Punkt konstrukcyjny skoczni znajdował się na 40. metrze, nie wiadomo jednak, na którym metrze usytuowana była linia oznaczająca rozmiar obiektu. 

Skocznia Bouyou Dai była używana zaledwie przez przez kilkanaście lat. Obecnie w paru miejscach można znaleźć wyłącznie fragmenty progu bądź innych elementów świadczących o istnieniu obiektu. Japończycy szczególnie upodobali sobie lokalizację tego obiektu i w niedalekiej odległości od skoczni postanowili stworzyć pole campingowe.

Źródło: informacja własna, skisprungschanzen.com, winkel.co.jp

You May Also Like

0 komentarze