Skocznie TCS- Oberstdorf

by - 12:25 PM

   

zdjęcie:skisprungschanzen

Już jutro, po niedługiej przerwie świątecznej wracają skokowe zmagania! Poznajmy lepiej obiekt, na którym zmierzą się skoczkowie podczas poniedziałkowych kwalifikacji do pierwszej części Turnieju Czterech Skoczni.

Schattenbergschanze to po polsku "skocznia na Górze Cieni". Jest to największy obiekt kompleksu Audi Arena w niemieckim Oberstdorfie, położonym w Bawarii. Jej punkt konstrukcyjny to K120, a HS mierzy 137m.

Miejsce to corocznie gości pierwszy z czterech konkursów prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni. Znajdują się tam trybuny mieszczące aż 2 005 kibiców. Skocznia wyposażona jest również w sztuczne oświetlenie, dzięki któremu konkursy mogą odbywać się w późniejszych porach. Schattenbergschanze była jednym z pierwszych obiektów na świecie, posiadającym system chłodzenia torów lodowych.

Najdłuższy skok na tej skoczni oddał dotychczas Austriak Gregor Schlierenzauer skacząc na 145,5 metra, podczas Mistrzostw Austrii które odbywały się tam w październiku 2007 roku. 21 sierpnia 2013 na odległość 148 metrów skoczyła Amerykanka Sarah Hendrickson, skok ten jednak zakończył się poważnym upadkiem skoczkini i kontuzją kolana. Najdłuższy skok z Polaków oddał na tym obiekcie Adam Małysz, skacząc na 132,5 metra podczas 49. edycji Turnieju Czterech Skoczni.

źródło: wikipedia

You May Also Like

0 komentarze