MŚwL - Pierwsza seria dla Karla Geigera

by - 4:57 PM

Najlepszy podczas pierwszej serii treningowej okazał się Karl Geiger. W czołówce znalazł się również Michael Hayboeck oraz Evgeniy Klimov. Komplet Polaków w finale!

Podczas piątkowego konkursu rozgrywanego w ramach Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich kibice mogli podziwiać prawdziwie daleki loty! Liderem po pierwszej serii okazał się Karl Geiger, który osiągnął 241,5m. Drugi Michael Hayboeck skoczył, aż na 245,5m. Z bardzo dobrej strony pokazał się również trzeci Evgeniy Klimov - 237m

Jako pierwszy z Polaków skok oddał Andrzej Stękała, który wylądował na 224,5 m i pewnie awansował do serii finałowej. Pewny awans uzyskał również Kamil Stoch ze skokiem na 213m. Dawid Kubacki poszybował na 219m, a najlepszy z Polaków Piotr Żyłą osiągał odległość 221,5m. Polacy w komplecie awansowali do drugiej serii. 

Nowy rekord życiowy, a tym samym nowy rekord Rosji ustanowaił Evgeniy Klimov, który poszybował na 237m. W pierwszej serii swój rekord życiowy poprawił także: Matthew Soukup (204 m), Danił Sadrejew (196 m), Michael Hayboeck (245,5 m)

źródło: informacja własna/FIS

You May Also Like

0 komentarze