Gorazd Bertoncelj opuszcza kadrę Słowenii, kontrowersji ciąg dalszy

by - 12:15 PM

Foto: vecer.com

Gorazd Bertoncelj nie długo cieszył się mianem trenera Słowenii. Po wczorajszym emocjonującym wpisie Timiego Zajca, o którym pisaliśmy wcześniej, nie tylko młody zawodnik opuścił MŚwL, a także główny trener. 


Bertoncelj zrezygnował z prowadzenia kadry narodowej Słowenii, o czym informują słoweńskie media. Tymczasowym trenerem zawodników, przynajmniej na najbliższe dnie związane z Mistrzostwami Świata w Lotach oraz nadchodzącymi konkursami, został Robert Hrgota, asystent szkoleniowca, były skoczek narciarski. Zaledwie parę godzin temu Timi Zajc oficjalnie został wykluczony z kadry narodowej Słowenii, po tym jak skrytykował szkoleniowca oraz jego decyzję, żaląc się na brak odpowiedzialności oraz aktualny stan słoweńskich skoków oraz formę zawodników. Teraz Gorazd Bertoncelj podjął decyzję o odejściu. 


Nie wróży do za dobrze dla kadry gospodarzy mistrzostw, szczególnie iż nie wiadomo co z konkursem drużynowym. Aktualnie Słowenia dysponuje tylko trzema zawodnikami. Słoweński Związek Narciarski wystosował do FIS oficjalną prośbę o pozwolenie na start Petera Prevca albo Zigi Jelara, odesłanych wcześniej do domu. Dwójka zawodników nie opuściła jeszcze Planicy, dlatego od decyzji FIS zależy, czy jeden z nich zostanie przywrócony do kadry w trybie wyjątkowym.


Źródło: informacja własna/newsskijumping.

You May Also Like

0 komentarze