PŚ w Ruce - pierwsze zwycięstwo w PŚ dla Graneruda, Kubacki trzeci

by - 5:40 PM


Niedzielny konkurs indywidualny zakończył się triumfem Halvora Egnera Graneruda. Na podium także Markus Eisenbichler oraz Dawid Kubacki. 


Bez wątpienia, dzisiejszy konkurs nie należał do najłatwiejszych, biorąc pod uwagę warunki pogodowe. Pierwsza seria niedzielnego konkursu została rozegrana z 9 belki startowej. Na półmetku rywalizacji najlepszy był reprezentant  Niemiec, Markus Eisenbichler z odległością aż 141 metrów, był to też najdłuższy skok 1 serii. Do drugiej serii konkursu awansowało aż 4 Polaków. Zdyskwalifikowano jednego z reprezentantów USA, Andrew Urlarba, za nieprzepisowy kombinezon. 


Seria finałowa przeprowadzona była bez większych problemów. Druga połowa została rozegrana z 9 oraz 8 belki startowej. Ostatecznie, najlepszym zawodnikiem dzisiejszego wieczoru okazał się Halvor Egner Granerud (137 m/ 142 m), zdobywając aż 282 punkty. Drugi, Markus Eisenbichler, tracił do lidera 9.9 punktu. Na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Polski, Dawid Kubacki (132 m/ 139 m). W pierwszej dziesiątce znaleźli się także Yukiya Sato, Johann Andre Forfang, Robert Johansson, Kamil Stoch, Karl Geiger, Severin Freund, Anze Lanisek. 


Drugi konkurs w Ruce Polacy zakończyli na następujących pozycjach: 
3. Dawid Kubacki (132 m/ 139 m)
7. Kamil Stoch (130 m/ 132 m)
23. Piotr Żyła (121 m/ 116.5 m)
25. Paweł Wąsek (128 m/ 117 m)


Po dzisiejszym 2 miejscu, Markus Eisenbichler umocnił swoją pozycję lidera w klasyfikacji generalnej PŚ 2020/21. Najlepszy z Polaków, Dawid Kubacki, ma na ten moment 144 punkty i jest na 3 miejscu. 


Już w najbliższy weekend sportowcy spróbują swoich sił w Niżnym Tagile!


Źródło: informacja własna, FIS

You May Also Like

0 komentarze