PŚ w Ruce kwalifikacje dla Piusa Paschke

by - 3:25 PM


Foto: ckfirst.de

Kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego wygrał Pius Paschke, który wyprzedził drugiego Markusa Eisenbichlera oraz trzeciego Havlora Egner Graneruda. W konkursie zobaczymy pięciu reprezentantów Polski.

Pius Paschke nie pierwszy raz w tym sezonie pokazał, że stać go na dobre skoki. Podczas kwalifikacji oddał on skok na 139m, który zapewnił mu zwycięstwo. Drugi Markus Eisenbichler osiągnął odległość 132,5m, a trzeci Havlor Egner Granderud poszybował na 130,5m. W czołowej piątce znalazł się również Johann Andre Forfang oraz Yukiya Sato.

Do niedzielnego konkursu awansowało pięciu polskich skoczków narciarskich. Najwyżej z biało-czerwonych sklasyfikowany został Piotr Żyła, który skokiem na 126,5m zajął siódmą pozycję. Tuż za nim znalazł się Kamil Stoch, który oddał skok na 124,5m. W konkursie będzie oglądać również Andrzeja Stękałe, Dawida Kubackiego oraz Pawła Wąska. Przez kwalifikacje nie udało się przejść Klemensowi Murańce, który skoczył zaledwie 88 m i zajął 52 pozycję.

Koronawiurs wciąż atakuje skoczków narciarskich. Rano pojawiła się informacja, że koronawirusem ponowie zarażony jest czeski skoczek Filip Sakala. Tym samym skoczkowie Czescy nie startowali w dzisiejszych kwalifikacjach. Za sprawą koronawirusa na stracie kwalifikacji nie pojawił się również Władimir Zografski. Zakażeni są dwaj jego trenerzy.

Źródło: Informacja własna

You May Also Like

0 komentarze