TOP 10 Prestiżowych imprez

by - 3:00 PM

 

Chociaż zwykłe zawody uwielbiamy oglądać, to jeszcze bardziej nie możemy doczekać się najbardziej prestiżowych imprez w sezonie. Dzisiaj poznacie TOP 10 prestiżowych imprez w skokach! 

8. PŚ Zakopane. Dokładnie tak! Niesamowity klimat, który panuje podczas zawodów znany jest na całym świecie i generalnie nie ma takiego skoczka, który nie chciałby przyjechać na zawody do Polski. Myślę, że możemy śmiało powiedzieć, że jest to prestiżowa impreza w kalendarzu PŚ.

7. Willingen five. Turnieje mają coś sobie, że są to po prostu imprezy prestiżowe i chętnie wyczekiwane w sezonie. Willingen five jest to nowy turniej w skokach narciarskich. Konkursy rozgrywają się w Niemczech, a dokładnie jak łatwo się domyślić w Willingen na skoczni Mühlenkopfschanze. Zawodnicy zbierają punkty podczas pięciu seriach
Źródło: skispringen.com

6. Planica 7. Po zawodach w Polsce taki wspaniały klimat znajdziemy również w Planicy! Oprócz wspaniałych skoków, a właściwe lotów oddanych na mamucie, kibice poznają właśnie tam zwycięzcę całego sezonu. Wyjątkowy klimat, ostatni konkurs sezonu i piękny krajobraz sprawiają, że impreza ta może być zaliczana do prestiżowych!
Źródło: citymagazine.si

5. Raw Air. Chociaż Turniej Raw Air nie posiada również długiej tradycji, czy historii to obok TCS staje się jednym najbardziej prestiżowych turniejów sezonu. Gospodarzem jest oczywiście Norwegia, a zawody rozgrywają się w Oslo, Lillehammer, Trondheim i na mamucie w Vikersund. Dlaczego jest on prestiżowy? A może dlatego, że jest to jedyna taka impreza w sezonie, gdzie skoczkowie w ciągu tygodnia oddają szesnaście punktowanych skoków.
Źródło: skispringen.com
 
4. Mistrzostwa Świata w Lotach. Kolejną z prestiżowych imprez w skokach są właśnie MŚwL, które są organizowane od 1972 roku, a rywalizacja odbywa się co dwa lata. Jak sama nazwa mówi zawody rozgrywane są na skoczniach mamucich. Konkurs indywidualny o mistrzostwo świata w lotach obejmuje cztery serie skoków rozgrywane w ciągu dwóch dni. O zwycięstwie decyduje suma punktów za skoki zawodnika ze wszystkich czterech serii. W ramach mistrzostw rozgrywany jest także konkurs drużynowy (od 2004)

3. Mistrzostwa Świata. Co dwa lata skoczkowie walczą o tytuł mistrza świata, zarówno indywidualnie jak i drużynowo. Impreza tej rangi cieszy się również dużym zainteresowaniem wśród kibiców. Pierwszy konkurs odbył się w 1925 w Jańskich Łaźniach. Przed II wojną światową impreza rozgrywana była praktycznie corocznie,
Źródło: Dziennik Polski

2.  Turniej Czterech Skoczni! To właśnie TSC jest najbardziej prestiżową imprezą w każdym sezonie. Jest to najstarszy turniej, który rozgrywany jest do dnia dzisiejszego. Rozgrywany niezmiennie jest na przełomie roku w czterech miastach: W Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen . Oczywiście zwycięzca oprócz nagrody pieniężnej otrzymuje złotego orła.
Źródło: sportschau.de

1. Igrzyska Olimpijskie. Jest to prawdziwe święto sportu! Niestety na zawody w ramach IO odbywają się co cztery lata, więc trochę trzeba czekać, ale to może właśnie to nadaje tej imprezie sportowej prestiżu? Tutaj skoczkowie walczą oczywiście o medale olimpijskie: złoto, srebro, brąz w zawodach indywidualnych i zawodach drużynowych. Kto już nie może doczekać się kolejnej olimpiady? 
Źródło: kitco.comYou May Also Like

0 komentarze