Legendy skoków narciarskich - Sarah Hendrickson

by - 8:18 PM

 

Foto: redbull.com
 

Pomimo tego, że skoki narciarskie raczej leżą jeśli chodzi o kadrę USA, to jednak znajdziemy tam parę prawdziwych perełek. I to o dziwo w kadrze pań. 26-letnia Sarah Hendrickson jest pierwszą zwyciężczynią PŚ pań i najlepszą skoczkinią w Ameryce. 

Urodzona w Salt Lake City (tym w którym królował Adam Małysz), Sarah jest też pierwszą w historii zwyciężczynią klasyfikacji generalnej PŚ. Pomimo tego, że nie jest ona tak utytułowaną zawodniczką jak na przykład Sara Takanashi czy Maren Lundby, Sarah zapisała się w historii jako prekursorka kobiecych skoków. 

Na IO Hendrickson zaprezentowała się dwa razy, raz w 2014 roku, po czym w 2018 roku, gdzie zajęło kolejno 21. i 19. miejsce. Amerykanka jest też mistrzynią świata z Val di Fiemme z 2013 roku. Na tle swoich kolegów z reprezentacji kraju, Sarah wypada zdecydowanie najmocniej.

Jednak kontuzje nie oszczędziły zawodniczki. Przeszła 5 operacji kolana, dwukrotnie zerwała więzadła krzyżowe. Po prawie 5 latach Amerykanka powoli wraca do gry. O tym, czy uda jej się jeszcze stanąć na podium, dowiemy się w kolejnych sezonach.


Źródło: informacja własna/wikipedia.org


You May Also Like

0 komentarze