LPK w Wiśle - Hamann ponownie najlepszy!

by - 1:16 PM

Właśnie zakończył się ostatni tego lata konkurs Pucharu Kontynentalnego, którego zwycięzcą ponownie został Martin Hamann. Tuż za nim uplasowali się Sander Vossan Eriksen i Timon-Pascal Kahofer.

Pierwsza seria konkursowa okazała się szczęśliwa dla Eriksena, który po skoku na 129.5 metra objął prowadzenie. Drugą pozycję zajął wczorajszy zwycięzca, Martin Hamann (121.5 m). Trzeci, po 124.5 metrowym skoku, zakończył Austriak Peter Resinger. Do drugiej serii zaś awansowało ośmiu reprezentantów Polski.

Druga seria na wiślańskim obiekcie zakończyła się sukcesem Hamanna, który po swoich skokach uzyskał łącznie 262,7 pkt. Niemiec poszybował na 137.5 metra i wyrównał tym samym letni rekord skoczni! Drugi, tracąc 5,1 pkt, zawody zakończył Sander Vossan Eriksen (129.5 m/123 m). Ostatnie miejsce na podium wywalczył Austriak Timon-Pascal Kahofer (120 m/131.5 m). W TOP 5 znalazło się tez miejsce dla kolejnych dwóch zawodników z Austrii, Markusa Schiffnera (120 m/130 m) oraz Stefana Reinera (119.5 m/127.5 m).