Top 10 austriackich młodych talentów w skokach

by - 9:41 PM

Dzisiaj przedstawimy wam 10 młodych zawodników z Austrii, którzy z roku na rok na skoczni spisują się coraz lepiej. Kilku z nich ma już na swoim koncie wiele osiągnięć.

Florian Kroell

ÖSV - Österreichischer Skiverband
fot: oesv.at

Niespełna 18 letniego Floriana można póki co najczęściej oglądać w zawodach Alpen Cup. W sezonie 2019/20 zadebiutował w cyklu FIS Cup oraz w Pucharze Kontynentalnym. Austriak dobrze też spisuje się w zawodach krajowych.

Josef Ritzer

Pochodzący z Tyrolu Ritzer również jest stałym zawodnikiem zawodów Alpen Cup. Jednak od poprzedniego sezonu zajmuje coraz wyższe lokaty również na FIS Cupie. Josef wziął także udział w Mistrzostwach Świata Juniorów w Oberwiesenthal, na których zajął miejsce w drugiej dziesiątce.

Francisco Moerth

Moerth najlepiej spisuje się w zawodach trzecioligowych. Najczęściej zajmuje on miejsca w drugiej dziesiątce. W poprzednim sezonie w Zakopanem stanął na najniższym stopniu podium.

Jan Hoerl

Dla Hoerla sezon 2019/20 był pierwszym, w którym był stałym bywalcem na zawodach Pucharu Świata. Trzeba przyznać, że jak na pierwszy sezon w zawodach najwyższej rangi, Hoerl pokazał się z bardzo dobrej strony. W Engelbergu po raz pierwszy w karierze stanął na podium, zajmując 3. pozycję.

Maximilian Lienher

Tyrolczyk stale pojawia się na zawodach Pucharu Kontynentalnego i FIS Cup. W poprzednim sezonie w obu rangach najczęściej zajmował miejsca w drugiej dziesiątce.

Stefan Rainer

Pochodzącego z Salzburga Rainera również najczęściej znajdziemy na listach startowych zawodów drugoligowych. W styczniu tego roku Rainer wziął udział w FIS Cupie w Zakopanem i Rastbuechl. Podczas dwóch weekendów z rzędu kończył zawody na podium.

Peter Resinger

Od początku roku Resinger jest stałym zawodnikiem Pucharu Kontynentalnego. Jednak jego największym osiągnięciem jest zwycięstwo na Mistrzostwach Świata Juniorów w Oberwiesenthal.

David Haagen

18 letni Austriak także może pochwalić się świetnym występem na tegorocznych MŚJ. Styryjczyk uplasował się pod koniec pierwszej dziesiątki - na 8. miejscu. Najlepszym jego osiągnięciem jest trzecie miejsce na Młodzieżowych Igrzyskach w Lozannie, które odbyły się na początku roku.

Clemens Leitner

Zwycięzcy całego cyklu Pucharu Kontynentalnego z poprzedniego sezonu nie mogło tutaj zabraknąć. Leitner podczas sezonu stawał na podium 8 razy z czego 5 razy wygrywał zawody. Wziął on także udział w Turnieju Czterech Skoczni oraz w Pucharze Świata w Tauplitz/Bad Mittendorf.

Marco Woergoetter

Ostatni już zawodnik na naszej liście jest absolutnym odkryciem ostatniego sezonu! Na początku stycznia zadebiutował w Pucharze Kontynentalnym. Tydzień później wziął udział w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Lozannie, na których zdobył złoty medal. W lutym po raz pierwszy znalazł się w składzie na zawody Pucharu Świata, które miały miejsce w Sapporo. Tam zdobył swoje pierwsze punkty w zawodach najwyższej rangi. W marcu wystartował na MŚJ, na których zajął 5. pozycję.

źródło: naz-eisenerz.at/oesv.at/skikitz.org