Skoki z historią w tle - Hiszpania

by - 5:00 PM

Hiszpania jest chyba jednym z ostatnich krajów europejskich, który może kojarzyć się nam ze skokami narciarskimi. Mało kto jednak wie, że Hiszpania miała swoją reprezentacje w tym zimowym sporcie, a na terenie tego kraju istniała nie jedna skocznia narciarska. 

Możemy śmiało powiedzieć, że najlepszym skoczkiem hiszpańskim jest Bernat Solà, gdyż on jako jedyny z reprezentantów Hiszpanii zdobył punkty Pucharu Świata. Miało to miejsce 24 stycznia 1987 roku podczas zawodów w Sapporo. Do Bernata należy również rekord Hiszpanii w długości skoku narciarskiego. Podczas zawodów w Tauplit 8 marca 1986 roku oddał skok na odległość 141 metrów. Bernat Solà startował również na igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata  oraz na mistrzostwach świata w lotach, ale niestety nie odniósł tam żadnych sukcesów. 

Po raz ostatni Hiszpan startował w Pucharze Świata 20 grudnia 1992 roku miało to miejsce w Sapporo. Francisco Alegre zajął 59. miejsce. Natomiast w Pucharze Kontynentalnym Hiszpanie po raz ostatni startowali w sezonie 1995/1996. Ostatnim trenerem Hiszpanów był Luis Fajardo Z czasem uprawianie skoków w Hiszpanii zanikło.

Warto wspomnieć, że Hiszpania miała swoje skocznie narciarskie. Było ich dokładnie pięć, rozmieszczone były zarówno na północy jak i na południu Hiszpanii. 

Źródło: Informacja własna

You May Also Like

0 komentarze