Skoki z historią w tle - Estonia

by - 2:10 PM

 


Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę naszego popularnego cyklu "Skoki z historią w tle". W dzisiejszym poście przyjrzymy się bliżej nacji, która w swoim dorobku nie może pochwalić się wielkimi sukcesami w tej dyscyplinie. 

Reprezentanci Estonii w skokach narciarskich do lat 90. XX wieku brali udział wyłącznie w zawodach rangi lokalnej. Spowodowane było to napiętą sytuacją polityczną, a dokładnie faktem, iż Estończycy nie chcieli należeć do kadry ZSRR a także jej reprezentować. Z chwilą likwidacji Wspólnoty Niepodległych Państw, Estonia zaczęła próbować odrabiać swoją absencję. 

Najlepszym estońskim skoczkiem w historii jest Kaarel Nurmsal, który w 2014 roku zajął 6. miejsce w zawodach Pucharu Świata. Obecnie największą nadzieją estońskich skoków jest Artti Aigro, który jak dotąd kilka razy zapunktował w konkurach PŚ. 

W Estonii istnieje kilka skoczni narciarskich. Najpopularniejszą z nich jest Tehvandi, która uchodzi za największy obiekt w tym kraju. Punkt konstrukcyjny skoczni zlokalizowany jest na 90. metrze, a jej rozmiar wynosi 100 metrów.

źródło: informacja własna 

You May Also Like

0 komentarze