LGP w Wiśle: Dominacja Polaków w sobotnim konkursie!

by - 7:35 PM

Pierwszy z zaplanowanych na ten weekend konkursów w ramach LGP w Wiśle padł łupem Polaków, którzy zdominowali zarówno serię próbną jak i późniejsze podium zawodów. Zwyciężył Dawid Kubacki (126.5; 128 m), drugi był Kamil Stoch (119.5 m; 136 m) a trzeci - Piotr Żyła (121.5 m; 131 m).

Już seria próbna zapowiadała nie tylko świetny występ reprezentantów Polski, ale również pobudziła nadzieje na w pełni polskie podium. Przedkonkursową próbę zdominował Kamil Stoch, który poszybował na odległość 132.5 metra. Zaraz za nim uplasował się Dawid Kubacki (130.5 m), a trzecią pozycję zajął Piotr Żyła (125.5 m). Wiele wskazywało więc na to, że konkurs może okazać się szczęśliwym dla reprezentantów Polski i nie doszło tym razem do pomyłki.

Po skoku na odległość 126.5 metra, triumfatorem pierwszej serii został Dawid Kubacki. Zostawił on za sobą Stefana Hulę, który wylądował na 126. metrze. Trzecie miejsce po pierwszej serii zajmował Tomasz Pilch. Młody reprezentant Polski skoczył na odległość 127.5 metra. Nie tylko podium było okupowane przez Polaków po pierwszych skokach zawodników w konkursie. Czwarty był Piotr Żyła (121.5 m), piąty - Szwajcar Simon Ammann (127 m), ale szósty już Kamil Stoch (119.5 metra). W czołowej '10' znaleźli się jeszcze kolejno Gregor Deschwanden (130.5 m), Sander Vossan Eriksen (122 m), Moritz Baer (122 m) i Paweł Wąsek (123.5 m).

Finałowa seria przypieczętowała jedynie dominację Polaków w sobotnich zmaganiach. Po raz 9. zwycięstwo w zawodach rangi LGP odniósł Dawid Kubacki, po skoku na odległość 128 metrów. W ten sposób Polak awansował na 6. miejsce w klasyfikacji wszech czasów, zrównując się z obecnym trenerem reprezentacji Austrii - Andreasem Widhoelzlem. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch, który w drugiej serii poszybował na 136. metr. Najniższy stopień podium padł łupem Piotra Żyły, po wylądowaniu na 131. metrze.

Finałową pierwszą '10' uzupełnili kolejno: Tomasz Pilch (126.5 m), Simon Ammann (126.5 m), Stefan Hula (122 m), Gregor Deschwanden (126.5 m), Sander Vossan Eriksen (126.5 m), Philipp Aschenwald (128.5 m) oraz Moritz Baer (124 m).

Już jutro kolejny i zarazem ostatni konkurs zorganizowany w ramach LGP w Wiśle 2020. O 16:30 rozpocznie się seria próbna, a oficjalne zmagania - godzinę później, o 17:30.

Źródło: informacja własna