Skoki z historią w tle - Szwecja

by - 6:00 PM


Źródło:sok.se


W dzisiejszej odsłonie cyklu ,,skoki z historią w tle'' przyjrzymy się uważnie jak wyglądała sytuacja skoków narciarskich w Szwecji!

Chociaż na pierwszy rzut oka ciężko wymienić jest dla niektórych jakiekolwiek sukcesy reprezentacji Szwecji w skokach narciarskich, to nie oznacza też, że ich nie ma. Co prawda jest nich nie wiele i nie są one wielkie, ale są. Niestety drużyna nie często wystawia swoją ekipę w zawodach. Najlepsze miejsce Szwecja zdobyła podczas Mistrzostw Świata w Lahti w 1989 roku, zajęła wówczas 5 miejsce.

W klasyfikacji medalowej Igrzysk Olimpijskich Szwecja zajmuje miejsce 11. Łącznie posiada dwa medale ( dla porównania pierwsze miejsce zajmuję Norwegia - 35 medali). Podczas olimpiady w 1936 roku w Garmisch-Partenkirchen srebrny medal wywalczył  Sven Eriksson. Kilka lat poźniej w 1952 roku w Oslo brązowy medal zdobył Karl Holmström.

Najlepszym szwedzkim skoczkiem w historii był Jan Boklöv, który na arenie międzynarodowej zadebiutował w 1985 roku. Podczas jednego treningu na skoczni w Falun po złym wybiciu z progu zauważył, że długość skoku można wydłużyć dzięki innemu ułożeniu nart w powietrzu. Styl ostatecznie nazywanym stylem ,,V'' początkowo spotkał się z dużą krytyką. Sędziowie dawali skoczkom, którzy skakali stylem sposobem bardzo niskie oceny. Gdy jednak okazało się, że ten styl pozwala osiągać zawodnikom dalesze odległości, a także jest on bezpieczniejszy styl ,,V'' został zaakceptowany przez Międzynarodową Federację Narciarską.Źródło: Informacja własna, sok.se

You May Also Like

0 komentarze