LGP tylko w Wiśle i bez triumfatora! Kiedy można kupić bilety?

by - 8:26 PM
O odwołaniach kolejnych zawodów cyklu Letniego Grand Prix w tym roku słyszeliśmy regularnie z powodu sytuacji epidemiologicznej na całym świecie. Finalnie obejrzymy skoki tylko na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle, i to bez oficjalnego triumfatora cyklu.

Jedynie PZN nie zrezygnował z organizacji zawodów LGP, a dodatkowo na każdy z konkursów oraz kwalifikacje na skocznie może wejść aż 999 kibiców. Organizatorzy zapewniają, że przygotowania do imprezy trwają i idą zgodnie z planem, pomimo rosnącej liczbie przypadków osób zakażonych koronawirusem w Polsce. Letnie Grand Prix w Wiśle ma się odbyć w dniach 22-23 sierpnia, a kwalifikacje 21 sierpnia. Bilety trafią do sprzedaży już w ten poniedziałek- 3 sierpnia 2020.Zazwyczaj dwunastokonkursowy cykl LGP Panów nie będzie miał rówież w tym roku oficjalnego zwycięzcy. Na bazie dwóch konkursów na Malince w Wiśle nie zostanie przyznane bowiem trofeum, jak informuje FIS, potwierdzając przypuszczenia Przeglądu Sportowego.

Niezważając na brak oficjalnej nagrody FIS dla triumfatora LGP 2020 na bazie dwóch konkursów w Polsce, zawody te będą dalej zaliczane do rankingu WRL, a lista startowa na niedziele będzie ułożona bazując na wynikach z sobotniego konkursu.

Niejasna pozostaje jednak sytuacja LGP Pań, w którego terminarzu pozostały tylko zmagania w czeskim Frenstatzie pod Radhostem, które planowo odbyć się mają 15 sierpnia.

źródło: skijumping.pl, infomacja własna

You May Also Like

0 komentarze