Cofnijmy się do... IO Sankt Moritz 1928

by - 5:41 PM

Dzisiaj mamy dla was kolejny wpis z naszego nowego cyklu, którym to cofniemy się do Zimowych Igrzysk Olimpijskich z 1928 roku odbywających się w Sankt Moritz.

II Igrzyska Olimpijskie odbywały się od 11-19 lutego 1928 roku w Szwajcarskim Sankt Moritz. Uczestniczyło w nich 25 państw, w tym także Polska, a udział wzięło 463 zawodników (26 reprezentantów Polski). Rywalizowano w 14 konkurencjach.

Indywidualny konkurs skoków narciarskich na tych igrzyskach rozegrano na skoczni Olympiaschanze, której punkt K wynosił 66 metrów. Udział w nim wzięło 38 zawodników z 13 państw, w tym 4 reprezentantów Polski - Bronisław Czech, Aleksander Rozmus, Andrzej Krzeptowski I, Stanisław Gąsienica Sieczka. Zwycięzcą został Norweg Alf Andersen, drugie miejsce zajął jego rodak Sigmund Ruud, a na najniższym stopniu podium stanął reprezentant ówczesnej Czechosłowacji Rudolf Burkert. Najlepszy z Polaków - Stanisław Gąsienica Sieczka, zajął 23 pozycję.

Źródło: informacje własne.