Skoki dookoła świata - Francja

by - 5:30 PM

W dzisiejszej odsłonie cyklu ,,skoki dookoła świata'' przedstawimy informację związane z historią skoków narciarskich we Francji, a także przyjrzymy się jak sytuacja wygląda tam obecnie! 

Zawody w skokach narciarskich w ramach zimowych igrzysk olimpijskich rozgrywane są 1924 roku. Olimpiada odbyła się w Chamonix, (Francja). Najwyżej sklasyfikowanym francuzem był Kléber Balmat, który zajął wówczas 15. miejsce. Francja ponowie była gospodarzem Igrzysk Olimpijskich w roku 1992. Konkursy przeprowadzone zostały na skoczniach w Courchevel. Podczas konkursu indywidulanego na skoczni K-90 najwyżej sklasyfikowanym francuzem był  Didier Mollard, który zajął wówczas 8. miejsce. W zawodach drużynowych Francja wypadła dosyć przeciętnie, ponieważ zajęli oni 10. miejsce. W drugim konkursie indywidulanym na skoczni K-120 najlepszym francuzem okazał się Steve Delaup, zajął on miejsce 6. Pierwszy medal olimpijski w skokach narciarskich zdobyła w 2014 roku skoczkini Coline Mattel, która podczas konkursu indywidualnego wywalczyła brązowy medal. I to jak do tej pory jest jedyny medal olimpijski na koncie Francji jeśli chodzi o skoki narciarskie. 
Źródło: Zimbio


Jeśli chodzi o mistrzostwa swiata w skokach narciarskich panowie niestety nie mogą pochwalić się, żadnym medalem. W historii mistrzostw świata konkurs kobiet w skokach narciarskich rozgrywany jest od 2009 roku. Podczas mistrzostw w 2011 roku brązowy medal dla Francji zdobyła Coline Mattel. 

Podczas mistrzostw świata juniorów w 1994 roku, które były rozgrywane w Breitenwang Nicolas Dessum zdobył srebrny medal. Rok później podczas mistrzostw w Gällivare brązowy medal dla Francji zdobył Lucas Chevalier-Girod.

Nie ukrywając reprezentacja Francji w skokach narciarskich sukcesów nawet drobnych ma bardzo mało. Nigdy żaden skoczek francuski nie wygrał, ani nie znalazł się w czołowej trójce klasyfikacji generalnej, nie zdobył medalu mistrzostw świata w lotach narciarkisch, nie wygrał TSC,  nie stanął na podium podczas letnich zawodów i niestety można było by tak wymieniać bardzo długo.

Obecnie sytuacja reprezentacji Francji w skokach narciarskich nie jest rónież znakomita. 

Źródło: Informacja własna

You May Also Like

0 komentarze