Praca na skoczni - dyrektor PŚ

by - 11:20 PMKolejna odsłona cyklu "Praca na skoczni" przed nami. Dziś przyjrzymy się pracy dyrektora Pucharu Świata.

Dyrektor Pucharu Świata to bardzo ważna funkcja. Jest to osoba, która jest odpowiedzialna za przebieg konkursu, pilnuje aby zawody odbywały się zgodnie z przepisami ustalonymi przez FIS. To on podejmuje najważniejsze decyzje podczas konkursu, jak na przykład anulowanie zawodów ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe.

Od roku 1992 do zakończenia sezonu 2019/2020 funkcję tę dla Międzynarodowej Federacji Narciarskiej pełnił Austriak Walter Hofer. Kibice go albo uwielbiali albo nienawidzili, jednak na pewno przejdzie on do historii i długo pozostanie w pamięci kibiców i zawodników.

Aktualnie funkcję dyrektora Pucharu Świata po Walterze Hoferze przejął  Włoch Sandro Pertile, który przez wiele lat był delegatem technicznym FIS. Pracował on przy organizacji konkursów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Pucharu Świata.
Jako ciekawostkę wyarto dodać, że Pertile w czasie, gdy pełnił funkcję dyrektora sportowego we Włoskim Związku Narciarskim, poparł kandydaturę Łukasza Kruczka na stanowisko trenera reprezentacji.


Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze