Raw Air w Oslo: Trening dla reprezentacji Polski!

by - 3:07 PM


Reprezentacja Polski wygrała serię próbną przed sobotnimi zawodami drużynowymi w Oslo. Czołową trójkę uzupełniła reprezentacja Niemiec i Japonii. Indywidualnie najlepszy okazał się Ziga Jelar. 


Sobotni trening należał do reprezentacji Polski, która o 13,3 pkt wyprzedziła drugą reprezentacje Niemiec. Trzecie miejsce zajęła drużyna Japonii ze stratą 18,2 pkt do Polski.  Z udziału w treningu zrezygnował Marius Lindvik. Norwegowie pomimo oddanych tylko trzech skoków zajęli miejsce 6. wyprzedzając reprezentacje Rosji, Czech i Szwajcarii. 


Patrząc na rezultaty indywidulane najlepszy podczas serii treningowej okazał się Słoweniec Ziga Jelar, który oddał najdłuższy skok na 131,5m. Drugi był Stephan Leyhe ze skokiem na 129m., a trzeci Ryoyu Kobayashi, który uzyskał 127,5m.

W czołowej piątce, znaleźli się również dwaj Polacy. Czwarty był Piotr Żyła, który oddał skok na odległość 128,5m.,a tuż za nim znalazł się Kamil Stoch, który wylądował na 124m. Dawid Kubacki ze skokiem na 120,5m zajął miejsce 10., a Maciek Kot lądując metr bliżej od Dawida, zajął ostatecznie miejsce 16.

Źródło: Informacja własna

You May Also Like

0 komentarze