PŚ Lillehammer: Kamil Stoch zwycięzcą konkursu

by - 7:02 PM

Wtorkowy konkurs rozgrywany na Lysgardsbakken padł łupem Kamila Stocha. Na podium znaleźli się także Ziga Jelar oraz Timi Zajc.

Pierwsza seria została rozegrana z 10. belki startowej a rozpoczął ją Paweł Wąsek (80 m), który zakończył zmagania na ostatnim 50. miejscu. Najlepszym na półmetku rywalizacji okazał się Timi Zajc (139 m), a tuż za nim uplasowali się Dawid Kubacki (134,5 m) oraz Kamil Stoch (131,5 m). Czwartą pozycję zajął Jewgienij Klimov (137,5 m). Awans do finału uzyskał jeszcze jeden Biało-Czerwony, a mianowicie Maciej Kot (122 m), który uplasował się na 26. lokacie.

Druga seria rozpoczęła się od skoku Japończyka Daiki Ito. Ostatecznie, po skoku na odległość 139,5 m Kamil Stoch zapewnił sobie pewne zwycięstwo. Jest to 36. triumf w karierze tego skoczka. Na podium dzisiejszych zawodów stanęło także dwóch Słoweńców - Ziga Jelar oraz Timi Zajc, którzy skoczyli odpowiednio 137 m oraz 130,5 m. Na kolejnych pozycjach znaleźli się Ryoyu Kobayashi, Peter Prevc oraz Philipp Aschenwald.

Dzięki świetnemu występowi, Kamil Stoch został nowym liderem norweskiego cyklu Raw Air.