Podsumowanie sezonu kadry Rosji

by - 7:47 PM

Dziś przyszedł czas na to, aby nieco przybliżyć wam osiągnięcia reprezentantów z wschodnich stron Europy. Jak wyglądały zatem występy rosyjskich zawodników w sezonie 2019/2020? Zapraszamy do czytania!

W klasyfikacji drużynowej Rosjanie zdobyli łącznie 248 punktów, co ostatecznie wystarczyło na zajęcie dziewiątej pozycji w przedwcześnie przerwanym sezonie. Podczas konkursów drużynowych jedynie dwukrotnie mieli szansę wystartować w serii finałowej. W obu tych rywalizacjach zajmowali ósme miejsce. Niestety częstym powodem niepowodzeń były dyskwalifikacje ze względu na nieprzepisowe kombinezony.

Podczas drużynówek pokazywali się:


  • Denis Korniłow
  • Jewgienij Klimow
  • Michaił Nazarow
  • Roman Trofimow
  • Dimitrij Wasiljew 

Sezon 2019/2020 definitywnie nie był dla rosyjskich skoczków najbardziej udanym w historii. Punktowało jedynie trzech zawodników. Najlepszy w kadrze okazał się być Jewgienij Klimow, który zajął 31. lokatę w klasyfikacji generalnej zdobywając 140 punktów. Dimitrij Wasiljew uplasował się na 66. pozycji gromadząc pięć punktów. Roman Trofimow wywalczył w sumie 3 punkty i zakończył rywalizację na 69. pozycji. 

źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze