Podsumowanie sezonu kadry Finlandii

by - 12:43 PM


Pora na kolejne podsumowanie przedwcześnie zakończonego sezonu 2019/2020. Dziś wspólnie  przyjrzymy się bliżej dokonaniom skoczków z reprezentacji Finlandii. Zapraszamy!

W klasyfikacji drużynowej, Skandynawom udało się łącznie uzyskać 243 punkty, co zapewniło im 10. miejsce w walce o Puchar Narodów. Najlepszym zawodnikiem sezonu okazał się być Antti Aalto, który zdobywając 133 punkty, zapewnił sobie 32. lokatę w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dwudziestopięcioletni Fin, podczas zawodów w Bad Mitterndorf (Austria) zajął 6. miejsce. Było to powtórzenie najlepszego osiągnięcia w jego sportowej karierze. Oprócz tego, Aalto zajął 7. pozycję (ex aequo z Robertem Johanssonem) w klasyfikacji generalnej w lotach narciarskich. 

W sezonie 2019/20 punktowało zaledwie dwóch zawodników. Byli to:
  • Antii Aalto - 133 punkty 
  • Niko Kytosaho - 10 punktów 

Mimo, iż Finom nie udało się odegrać znaczącej roli w którymś z prestiżowych turniejów to niektórzy zawodnicy mogą pochwalić się nowymi rekordami życiowymi w długości skoku. 
Swoją "życiówkę" poprawił m.in. Antti Aalto, który w Bad Mitterndorf poszybował na odległość 225,5 m. Z dobrymi wspomnieniami na Kulm będzie wracał także Arttu Pohjola, który w swoich pierwszych zawodach lotów narciarskich osiągnął odległość 157,5 m. 

źródło: informacja własna 


You May Also Like

0 komentarze