COC w Lahti: Wygrana Clemensa Leitnera w Lathi

by - 6:09 PM

Sobotni konkurs Pucharu Kontynentalnego padł łupem reprezentanta Austrii, Clemensa Leitnera. Na podium także Lovro Kos oraz Bor Pavlovcic. 

W dzisiejszej rywalizacji udział wzięło 39 skoczków. Na starcie zabrakło zawodników w Turcji, a dyskwalifikację został reprezentant Rosji, Michaił Maksimoczkin. Najlepszy na półmetku okazał się 20-letni Lovro Kos, który skokiem na 123 m metry wyprzedził drugiego, Jana Hoerla o zaledwie 0.7 punktu. Trzeci był Clemens Leitner. Najlepszy z Polaków, Paweł Wąsek, po wylądowaniu na 120 metrze zajmował szóstą pozycję. Do rundy finałowej awansowali także Andrzej Stękała i Stefan Hula. Debiutujący Arkadiusz Jojko zakończył rywalizację na 36 miejscu. 

Seria finałowa rozpoczęła się z 12 belki startowej. Ostatecznie, najlepszym skoczkiem podczas dzisiejszego konkursu okazał się Clemens Leitner. Drugi, Lovro Kos tracił do lidera 4.1 punktu. Trzeci był Bor Pavlovcic. Tuż za podium znaleźli się Jan Hoerl oraz Justin Rok. Top 10 dzisiejszego konkursu dopełnili Yuken Iwasa, Ulrich Wohlgennant, Stefan Rainer, Paweł Wąsek oraz Cene Prevc. 
Stefan Hula oraz Andrzej Stękała zakończyli konkurs na kolejno 14 oraz 17 miejscu. 

Dzięki dzisiejszej wygranej, Clemens Leitner wyprzedził swojego rodaka, Clemensa Aignera, w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. Najlepszy z Polaków, Maciej Kot, jest obecnie jedenasty. 

Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze