COC Rena: niedzielne zawody odwołane!

by - 11:09 AM


Z powodu intensywnych opadów śniegu niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego został odwołany. W związku z zakończeniem 6. periodu drugoligowych zmagań, Maciej Kot wywalczył dodatkowe miejsce startowe podczas tegorocznego cyklu Raw Air.

Początkowo organizatorzy zadecydowali o odwołaniu serii próbnej poprzedzającej konkurs, która zgodnie z planem miała rozpocząć się o godzinie 9:00. Sytuacja jednak nie ulegała poprawie, a zalegający w torach najazdowych śnieg stawał się coraz trudniejszy do usunięcia. W końcu zapadła decyzja jury o odwołaniu niedzielnego konkursu. 

Dzięki dobrym występom Macieja Kota, reprezentacji Polski przypadło dodatkowe miejsce startowe, z którego będzie mogła skorzystać podczas zbliżającego się Raw Air. Podobną sytuację zapewnili sobie także Austriacy oraz Niemcy. 

Kolejne zawody w ramach Pucharu Kontynentalnego odbędą się w Lahti w dniach 7-8 marca. 

Źródło: informacja własna, FIS

You May Also Like

1 komentarze

  1. mirekkwiatkowski753/05/2020 6:14 AM

    Powinni zainwestowac w lepsze ratraki, bo szkoda tak konkursy odwolywac. Z niecierpliwieniem czekalem i takie rozczarowanie. Natomiast musze powiedziec, ze niedawno odkrylem ta strone i razem z zona jestesmy zafascynowani tym, ile pracy wkladacie w kazdy wpis. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń