Skocznie PŚ - Rasnov

by - 5:32 PM

fot.: skisprungschanzen.com
Trambulina Valea Cărbunării - specyficzna nazwa, prawda? Niczym wyjęta z historii o hrabim Drakuli, zamieszkującym tereny Rumunii. Jednak jest to tylko nazwa kompleksu skoczni narciarskich w Rasnovie.

Punkt konstrukcyjny największej ze skoczni znajduje się na 90 metrze, a jej rozmiar to 97 metrów. To właśnie na tej skoczni rozegrane zostaną zawody PŚ w najbliższy weekend (jeśli dojdą do skutku, bo z pogodą i Rumunią nigdy nic nie wiadomo). Aktualnym rekordzistą skoczni jest David Siegel, który, przypomnijmy, po upadku w Zakopanem w styczniu 2019 roku powoli wraca do treningów. Siegel w 2016 roku poleciał tam na aż 105,5 metrową odległość (bo jest to skocznia normalna).

Letnim rekordzistą tego obiektu jest natomiast aktualny wicelider Pucharu Świata, Karl Geiger, który ustał odległość 99 metrów podczas zawodów Letniego Grand Prix w 2018 roku.

Do kompleksu należą także trzy mniejsze skocznie, których punkty konstrukcyjne położone są następująco na 64, 35 i 18 metrze. Ich rozmiary to odpowiednio 71, 38 i 18 metrów. Na skoczniach tego kompleksu rozgrywano także Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy (5-krotnie), zawody z cyklu FIS Cup (także 5-krotnie) i również 5-krotnie Mistrzostwa Rumunii w skokach narciarskich.

Źródło: informacja własna 

You May Also Like

0 komentarze