Skład reprezentacji Polski i Słowenii na PŚ w Willingen

by - 8:03 PM


Gorazd Bertoncelj ogłosił skład reprezentacji Słowenii na kolejny etap zawodów Pucharu Świata i turniej Willingen 5. Decyzja o tym, kogo powołał do składu, okazała się dosyć kontrowersyjna.

W Willingen zobaczymy na pewno Petera Prevca, który aktualnie zajmuje 9. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, tym samym będąc najlepszym Słoweńcem. Oprócz niego pojawi się także jego młodszy brat Domen, Anze Lanisek oraz Timi Zajc. Kolejne nazwiska okazały się być sporą niespodzianką. W Niemczech zobaczymy na pewno Zigę Jelara oraz Anze Semenica, którzy zaprezentowali się wyśmienicie w Pucharze Kontynentalnym, a także Jurija Tepesa, który nie zaliczył jeszcze ani jednego występu w PŚ w tym sezonie. Ze składu niespodziewanie wypadł Cene Prevc, co dziwi, biorąc pod uwagę jego dobre wyniki. Taki sam skład obowiązywać będzie także na zawody w Kulm.

Również w składzie Polski nastąpiły pewne zmiany. Na pewno zobaczymy Dawida Kubackiego, Kamila Stocha oraz Piotra Żyłę. Oprócz nich w Niemczech zobaczymy także Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Klemensa Murańkę oraz Andrzeja Stękałę. Maciej Kot oraz Stefan Hula nadal będą występować w Pucharze Kontynentalnym.

Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze