PŚ Rasnov: kwalifikacje dla Mariusa Lindvika

by - 2:06 PM

Czwartkowe zmagania w Rumunii dobiegły końca. Lindvik zajął pierwsze miejsce na debiutującej w PŚ skoczni. Tuż za Norwegiem, bo tracąc jedynie 0.1 punktu, uplasował się Stefan Kraft. Na trzecim miejscu Markus Eisenbichler.


Najlepszym zawodnikiem kwalifikacji okazał się Marius Lindvik, który oddał skok na 98 metr. Na drugim miejscu uplasował się Stefan Kraft (98.5 m). Miejsce w czołowej piątce zajęli Niemcy: Markus Eisenbichler (101 m), Stephan Leyhe (98 m) oraz Karl Geiger (96.5 m).

W piątkowym konkursie będziemy mogli oglądać sześciu Polaków. Najwyżej z Biało-Czerwonych uplasował się Dawid Kubacki (6. miejsce, 95 m). Na siódmym miejscu kwalifikacje zakończył Kamil Stoch (99 m). Na jedenastej pozycji Piotr Żyła (95 m) ex aequo z Robinem Pedersenem (95 m).  Poza dwudziestką znaleźli się Jakub Wolny (22. miejsce, 89 m), Klemens Murańka (30. miejsce, 85 m) oraz Aleksander Zniszczoł (38. miejsce, 84.5 m). Jedynym polskim zawodnikiem, który nie zmieścił się w pięćdziesiątce jest Paweł Wąsek (81 m). Do awansu zabrakło mu tylko 0.1 punktu.

Eisenbichler dzięki skokowi na 101 metr podczas kwalifikacji ustanowił nowy rekord skoczni.


źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze