PŚ Pań w Hinzenbach: Zwycięstwo Chiary Hoelzl!

by - 4:29 PM

Źródło: berkutschi.com

Niedzielny konkurs PŚ Pań w Hinzenbach należał do Chiary Hoelzl, która stanęła na najwyższym stopniu podium po raz czwarty z rzędu. Drugie miejsce zajęła Eva Pinkelnig, natomiast podium uzupełniła Lara Malsiner.

Po pierwszej serii prowadzenie objęła Chiara Hoelzl, która uzyskała odległość 87,5m i wyprzedziła o 2,2 punkty drugą Maren Lundby, którą osiągnęła tą samą odległość. Trzecia po pierwszej części rywalizacja była Eva Pinkelnig, która uzyskała 87m.

W drugiej serii konkursowej liderka Pucharu Świata osiągnęła identyczną odległość jak w serii pierwszej, co pozwoliło jej na utrzymanie miejsca pierwszego. Trzecia po półmetku zmagań Eva uzyskała w drugiej próbie rewelacyjny skok na odległość 88,5m, dzięki czemu zakończyła konkurs na drugim miejscu. Po raz pierwszy w karierze na podium Pucharu Świata stanęła Lara Malsiner, która oddała dwa skoki na 87m.

Barwy Biało-Czerwone podczas niedzielnego konkursu reprezentowała tylko jedna Polaka- Kinga Rajda, która ze skokiem na 76m nie uzyskała awansu do serii finałowej i zajęła ostatecznie miejsce 35.

Źródło: Informacja Własna

You May Also Like

0 komentarze