PŚ Lahti - treningi dla Laniška i Krafta

by - 3:40 PMPrzed chwilą zakończyły się serie treningowe przed piątkowymi kwalifikacjami w Lahti. Pierwszy trening padł łupem Anže Laniška , zaś drugą serię wygrał Stefan Kraft.

I TRENING

Pierwsza seria treningowa rozpoczęła się od skoku Mico Ahonena, który uzyskał zaledwie 90.5 m. Na początku zawodnicy skakali z belki ustawionej na 12. stopniu, jednak dalekie próby Simona Ammanna oraz Michaela Hayböcka sprawiły, że rozbieg został ostatecznie skrócony aż o cztery poziomy. Jedynym zawodnikiem, który poszybował za rozmiar Salpausselki był Michael Hayböck, który wylądował na 131 metrze. Jednak to Anže Lanišek okazał się być lepszy od Austriaka i wygrał pierwszą serię treningową.
Najlepszym z biało- czerwonych okazał się być Piotr Żyła, który zajął 19. miejsce. Zaraz za nim uplasował się Dawid Kubacki. Jakub Wolny zajął 36. miejsce, a Klemens Murańka znalazł się dwie lokaty niżej. Paweł Wąsek zajął przedostatnie, 61. miejsce. Kamil Stoch, podobnie jak Stefan Kraft i Karl Geiger, nie zdecydował się na start w treningu. 

II TRENING

W drugiej serii treningowej zawodnicy skakali z belki ustawionej na 10. oraz 9. stopniu. Warunki nie przeszkadzały w oddawaniu dalekich skoków, dzięki czemu byliśmy świadkami wielu imponujących prób. Najdłuższym skokiem w tej serii może pochwalić się lider Pucharu Świata, Stefan Kraft, który wylądował na 130 m. Skok na rozmiar obiektu w Finlandii pozwolił Austriakowi wygrać drugą serię treningową.
Dzięki skokowi na 129.5 m Dawid Kubacki zakończył zmagania treningowe na drugim miejscu. W czołowej '10' znalazł się jeszcze Kamil Stoch oraz Piotr Żyła- odpowiednio na 4. i 7. miejscu. W trzeciej dziesiątce uplasował się Jakub Wolny, który zajął 27. miejsce. Klemens Murańka był 31. Najsłabszymi z biało- czerwonych okazali się być Aleksander Zniszczoł oraz Paweł Wąsek, którzy zajęli 53. oraz 55. miejsce. 

O godzinie 16:00 czasu polskiego mają rozpocząć się kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego.

Źródło: informacja własna, FIS

You May Also Like

0 komentarze