PŚ Bad Mitterndorf - Piotr Żyła najlepszy w konkursie

by - 1:44 PM

Pierwsza sobota z lotami narciarskimi w tym sezonie już za nami.  Rywalizacja padła łupem Polskiego skoczka - Piotra Żyły, który wygrał drugi raz w zawodach Pucharu Świata! Jest to również jego pierwsze zwycięstwo w lotach narciarskich.

Po pierwszej serii liderem był Karl Geiger (230 m), tuż za nim, tracąc 3.4 punktu, uplasował się Stefan Kraft (224.5 m). Miejsce w czołówce znalazło się również dla Piotra Żyły (225.5 m).
Do serii finałowej awansowało aż pięciu Polaków. Najlepszy z nich okazał się Piotr Żyła. Szóstą pozycję zajął Dawid Kubacki skacząc na 226 m. Na dziesiątym miejscu wylądował Kamil Stoch (217.5 m). W finale miejsce zapewnił sobie również Jakub Wolny (211 m, 14. miejsce) oraz Aleksander Zniszczoł (197 m, 27. miejsce). Poza trzydziestką znaleźli się dwaj Biało-Czerwoni, Andrzej Stękała (191.5 m, 35. miejsce) oraz Klemens Murańka (170 m, 46. miejsce).

Druga seria zakończyła się zwycięstwem jednego z naszych rodaków. Żyła po skokach na odległość 225.5 m oraz 219 m znalazł się na najwyższym stopniu podium oraz zapewnił sobie prowadzenie w klasyfikacji PŚ w lotach. Drugi był Słoweniec Timi Zajc, który w konkursie oddawał skoki na 222.5 m i 225 m. Podium uzupełnił obecny lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - Stefan Kraft. Austriak w seriach punktowanych lądował na 224.5 m i 214.5 m.

Oprócz pierwszego Piotra Żyły w czołowej dziesiątce znaleźli się Dawid Kubacki (226 m/217 m) oraz Kamil Stoch (217.5 m/231.5 m). Rywalizacje na 24. miejscu skończył Jakub Wolny (211 m/ 201 m). Jeden punkt zdobył Aleksander Zniszczoł (197 m/188 m).

Pierwsze w sezonie skoki na "mamucie" dały także zawodnikom możliwość poprawienia swoich rekordów życiowych. Z takiej szansy skorzystali: