PK Planica: Wygrana Stefana Hubera!

by - 3:38 PM


Po skokach na odległość 131,5 m oraz 127, 5 m, Stefan Huber zapewnił sobie pewne zwycięstwo w sobotnim konkursie. Na podium znaleźli się także Anze Semenic oraz Ziga Jelar. 

Do pierwszej serii konkursowej przystąpiło aż 67 zawodników. Pierwszy skok oddał reprezentant Słowenii, Rok Tarmann, startując z siódmej belki. Najdłuższym skokiem popisał się Anders Haare (138 m), a najlepszym z Polaków okazał się Maciej Kot, który po pierwszej rundzie zajął 10. pozycję. Prócz niego, do drugiej serii zakwalifikowali się także Adam Niżnik oraz Paweł Wąsek.
Miano lidera na półmetku rywalizacji otrzymał Anze Semenic, a tuż za nim uplasowali się Jurij Tepes oraz Stefan Huber.
Dzisiejszego popołudnia nie obyło się także bez przykrych incydentów. W pierwszej serii zdyskwalifikowanych zostało trzech zawodników (Hafnar, Gungen oraz Sadreev). 

Najkrótszy skok w serii finałowej oddał reprezentant Polski - Adam Niżnik (116,5 m), co ostatecznie zapewniło mu 30. lokatę w konkursie. Spory awans zanotował Maciej Kot, który finalnie zajął 5. miejsce. Po raz kolejny na podium Pucharu Kontynentalnego stanął Stefan Huber, a tuż za nim znalazło się aż trzech Słoweńców - Anze Semenic, Ziga Jelar oraz Jurij Tepes.

Rezultaty reprezentantów Polski:

  • Maciej Kot - 5. miejsce
  • Paweł Wąsek - 26. miejsce
  • Adam Niżnik - 30. miejsce
  • Stefan Hula - 36. miejsce
  • Kacper Juroszek - 46. miejsce
  • Tomasz Pilch - 47. miejsce 

Źródło: informacja własna, FIS

You May Also Like

0 komentarze