Coc Iron Mountain: Kolejna wygrana Clemensa Aignera

by - 10:14 PM


Po raz kolejny Clemens Aigner nie miał sobie równych. Austriak zwyciężył w niedzielnych zawodach Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain. Na podium znaleźli się także Markus Schiffner oraz Lovro Kos. 

W pierwszej serii konkursowej udział wzięło 38 zawodników z 9 krajów. Skacząc na odległość 144 metrów, beneficjent dzisiejszych zawodów ustanowił nowy rekord skoczni. Nie wystarczyło to jednak na objęcie prowadzenia. Na półmetku rywalizacji pierwszą lokatę zajmował Lovro Kos, a na trzecim miejscu uplasował się Markus Schiffner. Wszystkim Polakom udało zakwalifikować się do drugiej rundy, a najlepszy z Biało-Czerwonych, Paweł Wąsek, zajmował 15. pozycję. 

W serii finałowej, Clemens Aigner znów popisał się najdłuższym skokiem, dzięki czemu wyprzedził drugiego Schiffnera o 16 punktów. Na najniższym stopniu podium stanął Lovro Kos. W czołówce znaleźli się także: Cene Prevc, Andreas Buskum oraz Martin Hamann. 

Dzięki niedzielnej wygranej, Clemens Aigner objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. Austriak wyprzedza swojego rodaka Clemensa Leitnera o 16 punktów. 

Lokaty Polaków:
  • Paweł Wąsek - 17. miejsce
  • Stefan Hula - 22. miejsce
  • Kacper Juroszek - 24. miejsce
  • Maciej Kot - 26. miejsce 

Źródło: informacja własna, FIS

You May Also Like

0 komentarze