Titisee-Neustadt nadal w kalendarzu

by - 5:20 PM


W czwartek poznaliśmy oficjalną decyzję w sprawie  zawodów Pucharu Świata w Titisee-Neustadt, zaplanowanych na 18-19 styczeń. Kontrola Międzynarodowej Federacji Narciarskiej uznała, że ilość śniegu, przygotowana przez organizatorów jest wystarczająca. Pewne jest więc, iż konkursy na Hochfirstschanze odbędą się zgodnie z planem.

Niestety, tegoroczna, bardzo łagodna zima po raz kolejny namieszała w Pucharze Świata. Chociaż zawody w tym roku zostały zaplanowane nieco później niż w zeszłym sezonie (przypomnijmy, iż rok temu zawody w Titisee-Neustadt zostały odwołane), to i tak pojawił się problem ze śniegiem.

Również w tym roku miała miejsce podobna sytuacja. Na całe szczęście, ostatnie noce okazały się chłodne i sprzyjające wyprodukowaniu odpowiedniej ilości sztucznego śniegu. Armatki pracowały przez całą noc, często aż do 11:00 w południe.

Na decyzję delegatów technicznych FIS wszyscy czekali w napięciu. W tym roku jednak, kontrola nie wykazała żadnych odstępstw od normy i organizatorzy zawodów dostali zielone światło.

Źródło: Badische Zeitung

You May Also Like

0 komentarze