Skocznie - Predazzo

by - 6:06 PM

fot.: skisprungschanzen.com

Po zakończeniu zmagań w Turnieju Czterech Skoczni najlepsi zawodnicy wybierają się do włoskiego Predazzo. Co wiemy o obiekcie, na którym będą rywalizować skoczkowie? W tym artykule chciałybyśmy przybliżyć Wam historię oraz dane skoczni zlokalizowanych we Włoszech.Historia obiektu:


Trampolino dal Ben to kompleks skoczni narciarskich znajdujący się we włoskim mieście Predazzo, w regionie Trydent- Górna Adyga, w dolinie Val di Fiemme. W skład kompleksu wchodzą obiekty o punktach konstrukcyjnych K-120, K- 95, K- 62, K- 35, K- 20 oraz K- 10. To właśnie na skoczni normalnej, o punkcie konstrukcyjnym K- 95 zawodnicy będą walczyć o kolejne punkty Pucharu Świata. 
Pierwsze skocznie w Val di Fiemme zostały wybudowane w latach 60 XX w. Obiekty te są ważnym centrum sportów zimowych we Włoszech. Służą one nie tylko do treningu skoczków narciarskich, ale również dzieci oraz kombinatorów norweskich. Na skoczniach tych rozgrywane są zawody Pucharu Świata pań i panów w skokach narciarskich oraz Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Niedaleko obiektów znajduje się trasa biegowa. Skocznia wyposażona jest w sztuczne oświetlenie oraz igelit do skakania latem.

Dane o skoczni Trampolino dal Ben:
  • Punkt konstrukcyjny: 95 m
  • Wielkość skoczni (HS): 104 m
  • Długość najazdu: 92.58 m
  • Wysokość progu: 2.38 m
  • Państwo: Włochy, region Trydent- Górna Adyga
Rekord obiektu:


Oficjalnym rekordzistą skoczni Trampolino dal Ben jest Adam Małysz, który podczas Mistrzostw Świata w 2003 r. oddał skok na odległość 107.5 m. Co ciekawe, nie jest to najdłuższy skok oddany na tym obiekcie. W 2012 r. Amerykanka, Sarah Hendrickson skoczyła 108 m, zaś w 2013 r., podczas Mistrzostw Świata w kombinacji norweskiej, Austriak, Christoph Bieler, skoczył 109.5 m.


Źródło: informacja własna/wikipedia.org


You May Also Like

0 komentarze