Legendy skoków narciarskich - Piotr Fijas

by - 4:43 PM

Fot: Polsat Sport 


W dzisiejszym cyklu "Legend Skoków" przedstawimy postać brązowego medalisty Mistrzostw Świata w lotach narciarskich- Piotra Fijasa! 


Piotr Fijas przyszedł na świat 27 czerwca 1958 roku w Bielsku- Białej. Jeździć, a następnie skakać na nartach Piotr nauczył się w Szczyrku. Jego debiut w Pucharze Świata miał miejsce 30 grudnia 1979 roku podczas zmagań w Oberstdorfie, gdzie zajął 27. miejsce. Na pierwsze podium w zawodach nie musiał długo czekać. 6 stycznia 1980 roku w Bischofshofen stanął na najniższym stopniu podium. Pierwsze zwycięstwo w karierze odniósł na Wielkiej Krokwi w Zakopanem w tym samym roku. Łącznie dziesięciokrotnie stawał na podium zawodów Pucharu Świata

Do jego największych sukcesów z pewnością możemy zaliczyć brązowy medal z Mistrzostw Świata w lotach narciarskich z Planicy. Do 2018 był on jedynym wywalczonym przez polskich skoczków w mistrzostwach świata w lotach.

W trakcie swojej kariery na Mistrzostwach Polski Piotr Fijas zdobył dziewiętnaście medali , w tym czternaście złotych

Po zakończeniu swojej kariery sportowej został trenerem. Od 10 stycznia do 30 kwietnia 1999 pełnił obowiązki trenera reprezentacji Polski.

Źródło: Informacja własna 

You May Also Like

0 komentarze