Skład Polski na inauguracyjne zawody w Wiśle!

by - 8:47 PMNa kilkanaście dni przed rozpoczęciem długo wyczekiwanego sezonu zimowego, Polski Związek Narciarski ogłosił nazwiska skoczków, którzy reprezentować będą nasz kraj w trakcie inauguracyjnych zawodów w Wiśle. Na Skoczni im. Adama Małysza zaprezentuje się trzynastu zawodników Michala Dolezala i Macieja Maciusiaka. 

Tym razem zdecydowano, że w Wiśle zaprezentuje się sześciu zawodników kadry A i taka sama ilość członków kadry B. Co ciekawe, do tego zespołu dołączy również Adam Niżnik, który obecnie trenuje w kadrze C pod okiem Wojciecha Topora. Będzie to dla niego debiut w zawodach najwyższej rangi. 

Poza wspomnianym 17-latkiem, w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata sezonu 2019/20 zaprezentują się: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jakub Wolny, Kacper Juroszek, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek. 

Przypominamy, że zawody Pucharu Świata w Wiśle na skoczni im. Adama Małysza (HS134) odbędą się w dniach 22-24.11.2019 roku. W piątek odbędą się kwalifikacje, w sobotę - konkurs drużynowy a w niedzielę zawodnicy zmierzą się ze sobą indywidualnie. 

Źródło: informacja własna/skijumping.pl 

You May Also Like

0 komentarze