Przygotowania do MŚ w Lotach w pełni

by - 9:28 AM

fot.: Planica2020

W marcu 2020 roku odbędzie się najważniejsza impreza dla skoczków w tym sezonie - Mistrzostwa Świata w Lotach. Gospodarzem wydarzenia będzie Planica. Słoweńcy już intensywnie przygotowują się do mistrzostw.

Słoweńska Letalnica jest już po wstępnym przeglądzie. Ostatnio dokonaliśmy przeglądu, wszystko jest gotowe. Wciąż dopinamy szczegóły dotyczące transmisji telewizyjnej. Zawieramy umowy z dostawcami usług. Cały sprzęt musi być w pełni sprawny, dlatego w minionym miesiącu poddaliśmy go konsweracji. Wszystko idzie zgodnie z planem - powiedział Jelko Gros - przewodniczący komitetu organizacyjnego imprezy. 

Ubiegłoroczne dokonania Ryoyu Kobayashiego, który ustanowił nowy rekord obiektu (252 m) spowodowały jednak konieczność modernizacji pewnych elementów. A wszytko dlatego, że Japończyk osiągał podobne odległości startując z najniższej, zerowej belki. Dlatego teraz Letalnica otrzyma dodatkowe platformy startowe, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim zawodnikom. 

Ponadto Słoweńcy przygotowują się na przyjęcie rekordowo dużej publiczności. Planica zawsze gromadzi tłumy, ale tym razem zainteresowanie finałowym weekendem PŚ będzie jeszcze większe, bo w tym sezonie będzie to równocześnie termin, kiedy odbędą się dwie finałowe serie konkursu indywidualnego mistrzostw świata. Jenak mimo to organizatorzy zapewniają kibiców, że nie powinni mieć problemów z dojazdem i zakwaterowaniem. źródło: siol.net

You May Also Like

0 komentarze