Bio numeru 21 klasyfikacji generalnej 2018/2019 - Richard Freitag

by - 9:04 AM


Dzisiaj przybliżamy Wam sylwetkę 21. zawodnika ubiegłego sezonu - Richarda Freitaga. Zapraszamy do prześledzenia kariery Niemca i przypomnienia sobie jego osiągnięć.

Początki kariery

Richard Freitag zadebiutował w zawodach  FIS Cup we wrześniu 2007 roku. W pierwszym starcie zajął 27. miejsce, a na jego konto trafiły pierwsze punkty. Już dwa lata później wygrywał konkursy tej rangi. W 2009 z drużyną zdobył brąz mistrzostw Niemiec, a kilka miesięcy później zadebiutował w zawodach Letniego Grand Prix. W grudniu udało mu się wskakiwać też na podium Pucharu Kontynentalnego, a dwa tygodnie później zadebiutował w Pucharze Świata podczas Turnieju Czterech Skoczni. Pierwszy punkt zdobył w swoim kolejnym starcie, w Innsbrucku. 

W 2010 roku zaczął częściej pokazywać się w Pucharze Świata, chociaż sezon rozpoczął się dla niego dopiero pod koniec grudnia. Zaczął za to regularnie punktować w rywalizacji z najlepszymi. 

Lato kolejnego roku upłynęło Freitagowi pod znakiem bardzo udanych startów w LGP, gdzie w większości startów lądował w TOP10. W letnich Mistrzostwach Kraju zdobył indywidualnie srebro. Dobrze otworzył też sezon zimowy, zaczynając od 9. miejsca w Kuusamo. 3 grudnia 2011 po raz pierwszy stanął na podium PŚ w Lillehammer, zajmując 2. miejsce. 

W kolejnych latach pokazywał coraz lepszą formę, co zaczęło przekładać się na coraz lepsze osiągnięcia. Na konto Niemca na przestrzeni kilku sezonów wpadło kilka nagród najbardziej prestiżowych imprez w skokach narciarskich.

Dorobek medalowy:

🥈 IO Pjongczang 2018 - konkurs drużynowy na skoczni dużej
🥇 MŚ Falun 2015 - konkurs mikstów na skoczni normalnej
🥇 MŚ Seefeld 2019 - konkurs drużynowy na skoczni dużej
🥈 MŚ Val di Fiemme 2013 - konkurs drużynowy na skoczni dużej
🥉 MŚ Val di Fiemme 2013 - konkurs mikstów na skoczni normalnej
🥈 MŚwL Vikersund 2012 - konkurs drużynowy
🥈 MŚwL Tauplitz 2016 - konkurs drużynowy
🥉 MŚwL Oberstdorf 2018 - konkurs indywidualny
🥈 MŚJ Otepää - konkurs drużynowy

🏆Richard Freitag zajął też drugie miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ w sezonie 2017/2018


Sezon 2018/2019

Ubiegła zima to głównie miejsca Richarda w drugiej i trzeciej dziesiątce PŚ. Sezon zakończył na 21. miejscu z dorobkiem 331 punktów w klasyfikacji generalnej. W konkursie drużynowym MŚ z drużyną zdobył złoto, a indywidualnie był 5. i 9.
źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze