Bartosz Czyż zakończył karierę!

by - 5:02 PM


Mamy dla was niezbyt przyjemną wiadomość - Bartosz Czyż postanowił zakończyć swoją przygodę ze skokami narciarskimi. Dwudziestoletni skoczek był członkiem polskiej kadry B. 

Informację do mediów o zakończeniu kariery młodego skoczka, przekazał Adam Małysz, natomiast Bartosz Czyż podczas wywiadu dla portalu skijumping.pl opowiada co skłoniło go do podjęcia tej decyzji. Jak sam stwierdził, nie była ona podjęta "w 5 minut". "Podjąłem taką decyzję po jesiennym zgrupowaniu w Zakopanem, gdzie oddawaliśmy pierwsze skoki na torach lodowych (...) czułem, że skoki nie dają mi już tyle radości, co kiedyś. Brakowało mi już motywacji. Długo nad tym myślałem, ale podjąłem decyzję kierując się sercem." - tak Bartosz Czyż tłumaczy w wywiadzie. W rozmowie podziękował swoim rodzicom i bliskim za wszelkie wsparcie podczas jego kariery. 

Dzięki swojej sylwetce w locie, przez wielu porównywany był do jednego z najlepszych skoczków - Thomasa Morgensterna. Przypomnijmy, że Bartosz Czyż startował głównie w trzecioligowych zawodach FIS Cup. Pierwszy jego występ w zawodach tej rangi miał miejsce w 2015 roku w Kranju. W Pucharze Świata zadebiutował w 2018 roku na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, gdzie zajął 48. pozycję. Czyż był także reprezentantem klubu WSS Wisła. 
 

Źródło: informacje własne/skijumping.pl

You May Also Like

0 komentarze