TOP10 samochodów skoczków

by - 9:23 PM

Foto: summitavto.si
Dzisiaj przychodzimy do Was z postem stricte motoryzacyjnym. Nawet jeśli nie jesteście fanami aut i nie potraficie rozróżnić płynu hamulcowego i chłodniczego - nic strasznego. W tym artykule przybliżymy Wam TOP10 samochodów skakajców, gdyż wielu z nich jest fanami tych maszyn albo przynajmniej ich designu i chcą poszpanować. 


10. Gregor SchlierenzauerGregor może pochwalić się prawdziwym "Das Auto" - od związku otrzymał Audi Quattro, którym od dłuższego już czasu szusuje po drogach.

9. Reprezentacja Niemiec

Niemieccy skoczkowie są dumnymi posiadaczami bliźniaczych, związkowych aut, czyli oczywiście Audi Quatro. Chociaż jak widać, czasami lubią przesiąść się na troszkę innego rodzaju pojazdy mechaniczne :)8. Adam MałyszAdam Małysz natomiast wozi się Mercedeseem. I to nie byle jakim, bo z Sosnowca. No cóż, podziwiamy za odwagę, po my, po tych wszystkich żartach na temat Sosnowca, bałybyśmy się wsiąść. Ale to odważnych świat należy!

7. Matias Braathen
Wyświetl ten post na Instagramie.
Post udostępniony przez Matias Braathen (@matiasbraathen)Norweski skoczek może poszczycić się naprawdę świetnym wozem, mianowicie Mercedesem-Benz. Któż nie chciałby w końcu wyruszyć na przejażdżkę taką maszyną?

6. Maciej KotPolak po górkich trasach jeździ swoim Subaru, które towarzyszy mu już od ładnych paru miesięcy. Jak widzimy, sprawdza się w każdych warunkach.

5. Jurij Tepes
Wyświetl ten post na Instagramie.
Post udostępniony przez Jurij Tepes (@tepesjurij)Słoweński skoczek świetnie czuje się za kółkiem swojego Forda. Biorąc pod uwagę ilość zdjęć, które publikuje - śmiało możemy zanucić "I'm in love with my car" zespołu Queen.

4. Roman Koudelka

Związkową Toyotą czeskie trasy przemierza Roman Koudelka. Samochód ten jest na tyle duży i wygodny, że bez problemu może zabrać ze sobą całą rodzinę, tak jak na ostatnie zawody do Polski.
Wyświetl ten post na Instagramie.
Post udostępniony przez Koudelka Roman (@koudelkaroman)

3. Peter Prevc

Słoweński zawodnik jest dumnym posiadaczem Volksvagena T-Cross, którego jest także ambasadorem. Ah, żyć, nie umierać...
2. Johann Andre Forfang

Najbardziej znany vloger wśród skoczków nie narzeka na brak środków transportu. A to Audi, a to Mercedes... od wyboru do koloru.

Wyświetl ten post na Instagramie.
Post udostępniony przez Johann Forfang (@johannforfang)


1. Domen Prevc

Niekwestionowany król tego rankingu. Najmłodszy, a już posiadał ilość samochodów godną jego starszych kolegów po fachu. Jednak akurat w tym przypadku niezbyt działa to na jego korzyść, gdyż jakby to powiedzieć... auta Domena dosyć szybko wracają tam skąd przyszły, albo trafiają... no cóż, do warsztatu. Król słoweńskich i nie tylko  szos zdążył zaliczyć już kilka "małych i niegroźnych" stłuczek, a prawo jazdy ma od zaledwie dwóch lat. W podobieństwie do brata, za kółkiem czuje się pewnie - albo niestety zbyt pewnie - natomiast w przeciweństwie do niego chyba niekoniecznie wie, co tam robi. Pozostaje nam tylko mieć nadzieję, iż nie pojawimy się kiedyś na tej samej drodze co młody zawodnik.Któż nie pamięta najsłynniejszego i najszybciej rozbitego  auta w skokowym świecie?
O dziwo, stłuczka wcale nie zniechęciła producentów do podarowanie mu kolejnego modelu, który (what a surprise!) również nie wytrzymał długo bez kolizji.
Miejmy nadzieję, że na tle tego pięknego Mustanga Domen tylko i wyłącznie pozował do zdjęć. No chyba, że zamierza wdrożyć w życie swój szatański plan i na następnych zawodach pojawić się właśnie tym oto autem, z lecącym w tle "White Mustang" Lany del Rey. Także dziewczęta: w dniu kiedy zobaczycie jego białego Mustanga... nie przechodźcie przez jezdnię.

Źródło: informacja własnaYou May Also Like

0 komentarze