PŚ Wisła Last Minute

by - 1:00 PM


Do inauguracji zimowego sezonu coraz mniej czasu. Kto już odlicza dni do wyjazdu do Wisły? A może dalej szukacie noclegu albo zastanawiacie się jak dojechać na miejsce? Służymy pomocą! Mamy dla Was gotowy plan wycieczki do Wisły! Jak dojechać do Wisły? 

Najłatwiej dostać się tam z Katowic lub Krakowa. Busy i pociągi kursują stamtąd regularnie (w niektórych porach dnia nawet co godzinę, przez resztę dna co kilka godzin), więc dojazd do Wisły nie sprawia większego kłopotu. Nie powinno być go też z wolnymi miejscami, jednak na wszelki wypadek lepiej zarezerwować sobie bilet wcześniej, szczególnie jeżeli nie będziecie podróżować z Krakowa lub Katowic, ale na przykład z Warszawy lub innego, jeszcze bardziej oddalonego od Tatr zakątka Polski. Wtedy też musicie liczyć się z tym, że najprawdopodobniej czekają Was przesiadki, bo bezpośrednie pociągi czy busy raczej nie często tam kursują.

Oto przykładowe połączenia:

- z Katowic:
22.11, godzina 10.05 - wyjazd z przystanku Katowice Piotra Skargi busem Drabas
11.46 - przyjazd do centrum Wisły 
cena biletu: 17 zł/osoba

 - z Krakowa:
22.11, godzina 11.55 - wyjazd z Dworca Autobusowego w Krakowie busem Lajkonik
14.45 - przyjazd do centrum Wisły
Cena biletu: 23 zł/osoba

Z centrum Wisły pod skocznię dojedziecie komunikacją miejską. W dniach konkursów będą kursować tam dodatkowe linie autobusowe. 
Gdzie przenocować?


Przed Pucharem Świata noclegi w Wiśle i okolicach rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Wolnych miejsc jest już na prawdę niewiele, ale to nie znaczy, że nie znajdziecie już żadnej kwatery z dobrymi warunkami i w odpowiedniej lokalizacji. Przejrzyjcie serwisy booking.pl albo tanienocowanie.pl - są tam jesz ze wolne pokoje, ale nie zastanawiajcie się zbyt długo, bo potrafią one znikać w dość zawrotnym tempie. 
Co ze sobą zabrać na skocznię?


- ciepłe ubranie
- ciepłe buty
- bilet
- dokument tożsamości ze zdjęciem
- barwy narodowe

Co można wnieść na obiekt?

- flagę z plastikowym uchwytem
- aparat fotograficzny bez wymiennej optyki

Czego nie możemy wnieść?

- flagi z drewnianym lub metalowym uchwytem
- aparatu z wymienną optyką
- alkoholu
- niebezpiecznych przedmiotów, zagrażających zdrowiu i życiu

Na koniec kilka rad

Ubierzcie się ciepło! Nie zapomnijcie o nieprzemakalnym obuwiu, do tego najlepiej grubych skarpetkach, szaliku, rękawiczkach i czapce. Na skoczni znajdować się będzie kilka stoisk gastronomicznych, a w nich będziecie mogli kupić nie tylko coś do zjedzenia, ale też gorącą herbatę i kawę. Przed wyjazdem do Wisły warto też zaopatrzyć się w ogrzewacze do rąk, a jeśli pogoda okaże się wyjątkowo mocno nas nie rozpieszczać - nawet niewielki termofor. Do zobaczenia na skoczni!

źródło: informacja własna


You May Also Like

0 komentarze