Markus Eisenbichler odznaczony

by - 6:29 PM

28-letni skoczek narciarski, Markus Eisenbichler, został uhonorowany prestiżową nagrodą, przyznawaną przez Deutsche Sporthilfe - znaną niemiecką fundację, zajmującą się wspieraniem sportowców.

Tegoroczny Mistrz Świata otrzymał tytuł "Der Beste 2019" za walkę z powrotem do formy po kontuzji oraz trzy medale przywiezione z Mistrzostw Świata w Seefeld. W plebiscycie Eisenbichler pokonał aż czternastu innych sportowców, reprezentujących różne dyscypliny.

Niemiec, oprócz wspomnianych trofeów z Seefeld, w minionym sezonie zajął także 2. miejsce w Turnieju Czterech Skoczni, 2. lokatę w turnieju Planica 7 oraz 2. miejsce w klasyfikacji lotów narciarskich.

Jako nagrodę podopieczny Stefana Horngachera otrzymał amochód elektryczny Smart EQ Fortwo oraz trzytygodniowy pobyt w wybranym hotelu grupy Aldiana.

Źródło: sporthilfe.de