LGP Klingenthal: Lanisek zwycięzcą loteryjnego konkursu, Kubacki triumfatorem cyklu!

by - 10:30 PM

Anze Lanisek wygrał loteryjny finał Letniego Grand Prix 2019. Na skoczni w Klingenthal (HS140) Słoweniem triumfował skokiem na odległość 139,5 metra. Drugi był Marius Lindvik, a trzeci Piotr Żyła. Triumfatorem całego cyklu został Dawid Kubacki.

Chociaż wielu kibiców myślało, że finałowe zawody nie dojdą do skutku, zostały jednak one rozegrane w niezwykle trudnych warunkach. Jednoseryjny konkurs wygrał Anze Lanisek, który poszybował na odległość 139,5 metra. Drugie miejsce, ze stratą jedynie jednego punktu, zajął Marius Lindvik, skacząc na 148 metr. Tym samym ustanowił rekord w długości skoku oddanego w konkursie FIS na igelicie. Na trzecim miejscu, po skoku na odległość 135 metrów, zajął Piotr Żyła.

W klasyfikacji generalnej cyklu triumfatorem okazał się Dawid Kubacki, który na swoim koncie zgromadził 305 punktów. Wyprzedził tym samym Yukiyę Sato (294 pkt) oraz Timiego Zajca (268 metrów). Dla Kubackiego to drugi triumf w klasyfikacji generalnej LGP. Tego samego czynu dokonał w 2017 roku.

Źródło: informacja własna