Kilka słów o.... Planica 7

by - 8:19 PM


Dzisiaj przychodzimy do Was z krótkim sprawdzianem wiedzy o Planica 7. No właściwie to ściągawką wiedzy. Jeśli jeszcze nie wiecie co to jest, albo chcecie dowiedzieć się więcej - jesteście we właściwym miejscu.

Planica 7 jest turniejem w skokach, wchodzącym w skład całego cyklu Pucharu Świata. Wyniki tego turnieju liczą się oczywiście do klasyfikacji generalnej tak samo jak cykl Raw Air czy Turniej Czterech Skoczni. Nie od zawsze był on częścią PŚ - stał się nim dopiero od sezonu 2017/2018 (tego, który wygrał Kamil Stoch, jakbyście nie pamiętali).

Aby wygrać Planica 7, potrzeba uzyskać najwyższy rezultat punktowy - liczą się punkty zdobyte podczas dwóch konkursów kwalifikacyjnych, dwóch indywidualnych oraz dwóch drużynowych. Oprócz nagród sponsorowanych i przyznawanych przez FIS, zawodnik otrzymuje także nagrodę pieniężną, w kwocie 20 tys. franków szwajcarskich.

Zawody te odbywają się oczywiście w zimowej stolicy Słowenii, czyli w Planicy na skoczni mamuciej braci Gorisek, popularnie zwanej Letalnicą. Do tej pory turniej ten wygrało dwóch zawodników - Kamil Stoch i Ryoyu Kobayashi.


Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze