Johansson i Lundby triumfują na Midtstubakken

by - 1:28 PM

Dziś rano odbyły się Mistrzostwa Norwegii na skoczni normalnej K95. Z pojedynku zwycięsko wyszli Robert Johansson oraz Maren Lundby. 

Dzień na norweskim kompleksie rozpoczął się od złych wiadomości - topnienie lodowego rozbiegu. Całe szczęście zareagowano szybko, a zawody odbyły się bez większych komplikacji. Wieczorem odbędą się także zawody drużynowe, które początkowo miały się odbyć w niedzielę. 

Wśród skoczkiń najlepsza okazała się Maren Lundby (100m, 98m), wyprzedzając drugą, Silje Opseth (91.5m, 89m), o 68.4 punktu. Na trzecim stopniu podium znalazła się Anna Odine Strøm (91m, 87m).  Ingebjørg Saglien Bråten ukończyła dzisiejszy konkurs dopiero na siódmej pozycji. 

W zawodach mężczyzn wygrana Johanssona nie była z początku łatwa do przewidzenia - zawodnik Søre Ål IL i Thomas Aasen Markeng toczyli zaciętą walkę o podium. Ostatecznie młodszy ze skoczków "ustąpił" najwyższego miejsca na podium. Na trzecim miejscu znalazł się Daniel-André Tande. Tuż za podium znalazł się kombinator norweski, Jarl Magnus Riiber. Piąte miejsce ex aequo zajęli Marius Lindvik oraz Robin Pedersen. 

Źródło: ski-tv.no, Hopplandslaget

You May Also Like

0 komentarze