Bio numeru 8 KG PŚ 2018/19 - Johann Andre Forfang

by - 9:54 PM


Mamy dla was kolejne krótkie bio. Dzisiaj "na tapecie" norweski skoczek Johann Andre Forfang. 

Początek i przebieg kariery
Młody norweski skoczek zadebiutował podczas zawodów rangi FIS Cup, 9. grudnia 2011 roku, zajął wtedy 16. miejsce. Jednak skoki narciarskie były obecne w jego życiu już od wczesnego dzieciństwa, za sprawą starszego brata - Daniela, który był skoczkiem. 
W styczniu 2012 roku, Johann rozpoczął swoje starty w Pucharze Kontynentalnym, a w sezonie 2012/13 zaczął zdobywać w nim punkty. 
Forfang w Pucharze Świata zadebiutował 20 grudnia 2014 roku podczas zawodów w Engelbergu, wtedy również zdobył swoje pierwsze punkty w zawodach tej rangi. Dwa miesiące później - w lutym, po raz pierwszy stanął na podium, zajmując trzecie miejsce podczas konkursu w Vikersund. Rok później w marcu, wygrał swój pierwszy konkurs w PŚ. 

Sezon 2018/19
Poprzedni sezon dla Norwega rozpoczął się dobrze, podczas konkursu w Wiśle zajął 10. pozycję i przez większość sezonu trzymał się on w pierwszej dziesiątce. Na podium stawał dwa razy - 1. i 2. miejsce, w Niżnym Tagile. Mały spadek formy Johanna można było zauważyć podczas Turnieju Czterech Skoczni, zajmował om wtedy miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce. Na przełomie lutego i marca miały miejsce Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym. Na skoczni dużej Norweg skończył rywalizację na 7. pozycji, a na skoczni normalnej był 45. Natomiast w konkursie drużynowym Norwegia zajęła 5. miejsce. W całym sezonie Forfang zdobył 892. punkty i zajął 8. lokatę w klasyfikacji generalnej PŚ. 

Źródło: fis-ski.com/informacje własne

You May Also Like

0 komentarze