BIO numeru 7 klasyfikacji generalnej PŚ 2018/19 - Markus Eisenbichler

by - 11:31 AM

Nadchodzimy do Was z biografią najlepszego z Niemców w ostatnim sezonie - dziś pod przysłowiową lupą znajdzie się Markus Eisenbichler. 

Początek przygody ze skokami
Swój debiut w skokach narciarskich Eisenbichler zaliczył w czerwcu 2006 roku, startując w zawodach najniższej rangi. Ostatecznie zajął wtedy 27 miejsce. W Pucharze Kontynentalnym Niemiec pojawił się dwa lata później, bo w sezonie 2008/09. Był wtedy 73 skoczkiem klasyfikacji generalnej. Debiut w PŚ odnotował 30 grudnia 2011 roku w Oberstdorfie, gdzie zajął 30 miejsce. 

Rozwój kariery
W sezonie 2012/13 Eisenbichler został drugim najlepszym skoczkiem najniższej rangi. Lepszy od niego był Austriak, David Unterbergen. Trzy lata później, w 2016 roku, Markus zwyciężył w Letnim Pucharze Kontynentalnym.  Niedługo po tym, skupił się nieco bardziej na Pucharze Świata, co opłaciło mu się - w 2017 Eisenbichler zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Lahti, gdzie w drużynie mieszanej sięgnął także po złoto. 

Co warto wiedzieć?
1. Markus urodził się w 3 kwietnia 1991 roku w Siegdorf. 
2. Podczas swojego debiutu w Pucharze Świata, Eisenbichler wyeliminował Martina Schmitta w systemie KO, dzięki czemu pojawił się w drugiej serii. 
3. Pierwsze podium w PŚ zdobył w Lillehammer, 11 grudnia 2016 roku. Był wtedy trzeci. 

Sezon 2018/19
Poprzedni sezon był zdecydowanie jednym z najlepszych sezonów 28-letniego Niemca. Markus zajął 2 miejsce podczas Turnieju Czterech Skoczni oraz turnieju Planica 7. Raw Air zakończył na 4 miejscu. Co więcej, był także drugim skoczkiem klasyfikacji generalnej w lotach. Szczególnie szczęśliwe dla Niemca okazały się Mistrzostwa Świata w Seefeld - zdobył tam aż trzy złota. 


Źródła: FIS, Berkutschi, skijumping.pl

You May Also Like

0 komentarze