Bio numeru 26 klasyfikacji generalnej PŚ 2018/19 - Philipp Aschenwald

by - 11:23 AM


Dzisiaj przyszedł czas na kolejne podsumowanie ubiegłego sezonu  - tym razem pod kątem wyników Philippa Aschenwalda. Nie mamy wątpliwości, że był to najlepszy sezon w jego dotychczasowej karierze. Przypomnijcie sobie co udało się osiągnąć zeszłej zimy młodemu Austriakowi!

W ubiegłym sezonie Philipp startował regularnie w zawodach elit. Skoczek, który wcześniej kojarzony był raczej z drugoligowym Pucharem Kontynentalnym, w sezonie 2018/2019 na stałe zagościł w kadrze na Puchar Świata. I nic dziwnego, bo wyniki młodego Austriaka na prawdę stawiały go w bardzo dobrym świetle. 14-krotnie kończył zawody w czołowej trzydziestce i zdobywał punkty. Łącznie uzbierał ich 247, co wystarczyło do zajęcia 26. miejsca w klasyfikacji generalnej cyklu najwyższej rangi. Największe powody do radości miał jednak podczas rozegranych w Seefeld i Innsbrucku MŚ w Narciarstwie Klasycznym. Wywalczył tam dwa razy drużynowe srebro -  w konkursie mikstów i drużynowej rywalizacji panów, a indywidualnie zajął bardzo wysoką czwartą pozycję na skoczni normalnej. 

Do tej pory był to najlepszy sezon w karierze Austriaka. Czy uda mu się utrzymać formę na zbliżającą się zimę? A może sezon 2019/2020 będzie jeszcze lepszy w jego wykonaniu? Już za niedługo będziemy mieć okazję, by się o tym przekonać!źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze