Bio numeru 12 klasyfikacji generalnej PŚ 2018/19 - Jewgienij Klimow

by - 5:47 PM


Dziś przyjrzymy się najlepszemu rosyjskiemu skoczkowi. Przed nami Jewgienij Klimow,  dwunasty skoczek w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata ubiegłego sezonu.

Jewgienij Klimow urodził się 3. lutego 1994 roku w rosyjskim mieście Perm. Jest on zwycięzcą Letniego Grand Prix 2018 oraz brązowym medalistą mistrzostw świata juniorów z 2014 roku.
Zanim na dobre zajął się skokami narciarskimi, startował w kombinacji norweskiej. 30. listopada 2013 roku zadebiutował w Kussamo zajmując 30. miejsce. Dwa lata później, w konkursie w Klingenthal 22 listopada 2015 roku,  miał swój pierwszy występ w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Zajął wtedy 32. miejsce. Pierwsze punkty zdobył kilka tygodni później w Niżnym Tagile, gdzie był osiemnasty.

Poprzedni sezon zaczął się dla niego bardzo dobrze, ponieważ w konkursie inauguracyjnym w Wiśle triumfował. Dalsza część sezonu to występy bardzo dobre przeplatane z nieco gorszymi. Koniec końców Klimow zakończył ubiegłoroczną edycję Pucharu Świata na najwyższej jak do tej pory pozycji, czyli dwunastym miejscu.


Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze