Bio numeru 10 KG PŚ 2018/19 - Karl Geiger

by - 6:35 PM

Przychodzimy do Was z kolejną krótką biografią. Oto kilka informacji, faktów i ciekawostek z życia Karla Geigera.

Początki kariery

Karl już jako dziecko bardzo dobrze czuł się na skoczni. W wieku 8 lat triumfował w nieoficjalnych mistrzostwach świata dzieci. Pięć lat później zadebiutował w cyklu FIS Cup i od razu zdobył swoje pierwsze punkty. Wystarczył rok i bardzo dobre występy w FIS Cup i Alpen Cup, aby znalazł się w składzie na Puchar Kontynentalny. Wówczas w w Kuopio zajął 14. miejsce.

Rozwój kariery

Sezon 2012/13 przyniósł kolejne bardzo dobre starty Karla w Pucharze Kontynentalnym. Stawał na podium i często lądował w TOP10. Następne lata spędził skacząc głównie w konkursach drugiej ligi, jednak zdarzało mu się też rywalizować z elitą. W Sapporo punktował w PŚ.

Od 2016 roku zaczął być regularnie powoływany na zawody Pucharu Świata. Na początku zajmował tam głównie miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce, ale z biegiem czasu zaczynał czuć się coraz pewniej, co przekładało się na coraz lepsze rezultaty, dlatego już kilka miesięcy później,21 lutego po raz pierwszy w karierze stanął na podium zawodów z cyklu Pucharu Świata dzięki zajęciu 2. miejsca w konkursie w Lahti.

Na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2018 roku indywidualnie zajął 10. miejsce na skoczni normalnej i 7 na skoczni dużej, a w konkursie drużynowym wraz ze Stephanem LeyheRichardem Freitagiem i Andreasem Wellingerem, wywalczył srebro.

Sezon 2018/19

Ubiegły sezon zaczął od bardzo dobrych startów latem. W zawodach Letniego Grand Prix w  Hinterzarten zajął 2. miejsce, a później dwa razy triumfował w  Râșnovie. W większości konkursów plasował się w najlepszej dziesiątce, dzięki czemu cały cykl ukończył na 2. pozycji.
Dobra forma z lata przełożyła się na skoki zimą. Karl od początku sezonu zajmował miejsca w pierwszej dziesiątce. 15 grudnia 2018 w Engelbergu odniósł pierwsze w karierze indywidualne zwycięstwo w zawodach najwyższej rangi. Świetne skoki na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym w Seefeld przyniosły mu indywidualne srebro i drużynowe złoto.

źródło: informacja własna